
Training Uitvaarten Vormgeven
Doe het eens anders, doe het met persoonlijke en betekenisvolle nuances.
- Training
- 1 dag
- 195,00 per persoon exclusief BTW, inclusief zaalhuur en lunch.
- UTRECHT: dinsdag 31 mei 2022, nog 1 plaats vrij
- UTRECHT: maandag 3 oktober 2022
- UTRECHT: maandag 7 november 2022
- Aanmelden: via de groene button of stuur een mailtje naar academy@uitvaartkrachten.nl
- 21 PE-punten
Doelgroep
Voor de uitvaartleider of uitvaartspreker die zich wil onderscheiden en vaker symbolen en rituelen wil inzetten.
Waarom deze training?
Soms moet je een uitvaart regelen waar bij de nabestaanden niet veel inspiratie vandaan komt. Of er wordt juist een overdaad aan symbolen en rituelen aangereikt. Je wilt beide soorten nabestaanden ter wille zijn en samen een prachtig afscheid vormgeven.
Maar hoe doe je dat dan, met weinig of juist te veel inspiratie?? Deze training gaat je daarbij helpen.
Wil jij je onderscheiden?
Dat kan door deze training vol met ideeën en tips om symbolen en rituelen in te zetten. Een beeld zegt vaak meer dan 1000 woorden. Je vergroot je kennis en vaardigheden rondom
- de invulling van de afscheidsdienst als er een overdaad aan symbolen is
- het afscheid nemen als er weinig nabestaanden zijn
- wat je na de afscheidsdienst nog kunt toevoegen
Aanpak van de training
In de training leggen we je het verschil tussen symbolen en rituelen uit en laten we verschillende manieren zien om ze in te zetten. We bespreken met elkaar hoe je aan symbolen en rituelen komt, hoe je ze vorm kunt geven en wanneer het teveel wordt. We behandelen een casus en verschillende methodes. Tijdens de les krijg je voorbeelden, handreikingen, begeleiding en tips van de trainer en feedback van de medecursisten. Samen met de trainer en met jouw collega-deelnemers ga je meteen praktisch aan de slag. Je oefent in een veilige omgeving.
Zo kun je ontdekken of het inzetten van rituelen bij jou past, wat je zelf al kan doen en wanneer je een ritueelbegeleider kunt inschakelen.
Onderwerpen / inhoud
- Bekende en onbekende uitvaartrituelen
- “Als het maar niet te zweverig is”.
- Details bij kistsluiting
- Details tijdens de afscheidsplechtigheid zoals
- Bewegingen in de ceremonie
- Materialen
- Kinderen betrekken bij de plechtigheid
- Wat is een passend aandenken
- Hoe verbind je de diverse onderdelen van de week van de uitvaart met elkaar
- Wat zeg je, doe je rondom het graf of bij ovenruimte
- Interaktie met publiek via livestream
- Begeleiding bij uitstrooien
Resultaten
Na deze training ben je in staat:
- Meer symbolen rondom de plechtigheid toe te passen
- Met simpele details het verschil te maken
- Mooie herinneringen mee te geven aan de nabestaanden
- Elke uitvaart uniek te laten zijn
- De verbeelding te laten spreken.
Certificaat
Na de workshop ontvang je digitaal een certificaat van de Uitvaartkrachten Academy en een logo van het certificaat voor o.a. uw website.
PE-punten
Deze training is geaccrediteerd met 21 PE -punten.
Docent
Baaike Brand
Baaike is sinds 6 jaar ritueel begeleider en uitvaartspreker. Het is haar passie om elke uitvaart uniek te laten zijn, door mooie woorden te vinden en details toe te voegen waarmee zij het verschil maakt tussen een doorsnee uitvaart en een uitvaart waar iedereen nog vaak aan terugdenkt. Door het inzetten van rituelen en symbolen gedurende de afscheidsweek wordt het voor nabestaanden iets makkelijker om de eerste stappen op weg naar nabestaan en rouwen te zetten.
Baaike leert je graag hoe je dit kan doen.

Aanmelden?
Aanmelden is mogelijk door een mailtje naar academy@uitvaartkrachten.nl